Dviračių pirkimo ypatumai

Ir pirmoji diena universitete

Narūnas Kapočius Rugpjūčio 29, 2016

Labai džiaugiuosi, kad pirmasis įrašas mano internetinio dienoraščio skyltyje Erasmus+ sulaukė didelio susidomėjimo : ). Kadangi labai nekantravau paskelbti pirmąjį įrašą ir į platųjį pasaulį paleisti savo asmeninį puslapį, per skubėjimą buvau palikęs gramatinių klaidų pačiame straipsnyje, tiek puslapio kūrimo klaidų pačiame puslapyje, dėl ko kai kurios puslapio skiltys neveikė taip kaip turėjo veikti. Bet dabar pastebėtas klaidas ištaisiau ir viskas turėtų veikti gerai. Jeigu pastebėsite puslapio veikimo sutrikimų prašau, informuokite mane per Facebook asmenine žinute. O dabar atėjo metas papasakoti kaip sekėsi Švedijoje išvykos antrąją ir trečiąją dieną.

ANTROJI DIENA – RUGPJŪČIO 25

Antrosios dienos rytas prasidėjo su gera nuotaika, kadangi po pirmosios dienos kelionės atsikėliau gerai pailsėjęs ir nusiteikęs pabaigti įsikūrimo darbus bendrabutyje. Papusryčiavęs, geras porą valandų skyriau išstudijuoti gautus lankstinukus, kurie buvo įdėti mano ,,Welcome package’’, bei taip pat prisijungiau prie universiteto suteiktų prieigų prie informacinių sistemų. Kol kas galiu sakyti, kad Linšiopingo universiteto informacinė sistema yra draugiška vartotojui, nes gana nesunkiai užsiregistravau į modulius, kuriuos mokysiuos, bei pavyko susikurti/rasti ateinančio pusės semestro tvarkaraštį (Linšiopingo universitete semestras dalinamas į dvi dalis, kiekvienoje dalyje yra mokomasi tik du ar tris dalykus, tada spalio viduryje yra laikomi tų dalykų egzaminai ir antroje semestro dalyje mokomasi kitų dalykų. Verta paminėti, kad yra tokių modulių, kurie tęsiasi visą semestrą, mano atveju tai bus vakariniai švedų kalbos kursai bei modulis Telecommunications). Taip prabėgo geros kelios valandos ir atėjo laikas eiti į universitetą, kad mūsų fakulteto – Science and Engineering- kuratoriai mums pasirašytų Erasmus+ studijų sutartis. Iki universiteto nueiti pėsčiomis užtruko geras 20 minučių, todėl beeidami rezgėm planą kaip ir iš ko nusipirkti dviračius. Nes be dviračio šiame mieste viskas vyksta žymiai lėčiau ir naudojimasis viešuoju transportu nėra išeitis, nes jis gana brangus ir reikia sekti jo tvarkaraštį. Atėję į universitetą tikėjomės, kad mums greitai pavyks gauti parašus, tačiau tas ,,greitai’’ buvo viena valanda laukimo eilėje. Gavę parašus ir dar truputį pasivaikščioję po universiteto miestelį patraukėm atgal į bendrabutį. Beeidami atgal sugalvojom, kad mums reikia nusipirkt maisto ilgesniam laikui bei nusipirkti namų apyvokos daiktų – pagalvė, puodeliai, stalinė lempa. Tagi, nusprendėm po pietų važiuoti į Linšiopingo rajoną Tornby, kuriame yra nemažai parduotuvių. Mūsų tikslas buvo Ikea ir nebrangi maisto prekių parduotuvė Willys. Tornby rajonas yra maždaug už 4 kilometrų nuo studentų bendrabučio rajono Ryds, kuriame mes gyvename, ir kartą į valandą nuo Ryds centro važiuoja tiesioginis autobusas į Tornby. Tačiau mums atėjus į stotelę autobusas buvo ką tik išvažiavęs, todėl nusprendėm eiti pėsčiomis. Kadangi dar nepažįstam Linšiopingo, tai buvo puiki proga pamatyti naujų Linšiopingo vietų. Nemažą dalį kelio ėjome parku, kuris man labai priminė Vingio parką Vilniuje. Jame sutikome žmonių važinėjančių dviračiais bei sportuojančio jaunimo. Praėjus parką išėjome į privačių namų kvartalą ir dar paėjus penkiolika minučių atsidurėme šalia Ikea‘os.

Ikea visai nesiskyrė nuo Lietuvos Ikea‘os. Vaikštant joje atrodė, kad tiesiog atvažiavom į Vilniuje esančią Ikea, tik kad etiketės užrašytos Švedų kalba ir kainos parašytos ne eurais, o kronomis. Ir taip gali pasijausti ne tik Ikea‘oje. Važiuojant į Linšiopingą iš Stokholmo ir pačiame Linšiopinge nemažai parduotuvių ar kitų paslaugų tais pačiais pavadinimais kaip Lietuvoje, pavyzdžiui: SEB ir Swedbank bankai, Carglass, H&M ir kitos parduotuvės, kurių dabar kaip tyčia neprisimenu :D. Apėjęs visą Ikea‘os ekspoziciją išsirinkau nusipirkti du puodelius, virtuvinį rankšluostį, pagalvę ir stalinę lempą ir už viską sumokėjau 216 kronų, tai apie 23 eurus (200 kronų kainavo lempa ir pagalvė). Kelionės akimirkos Akimirkos iš apsipirkimo Ikea'oje

Išėjus iš Ikea‘os nuėjome į maisto prekių parduotuvę Willys. Prekių gausa tokia pat kaip ir Lietuvoje tik kainos truputį didesnės. Sunku palyginti kainas su Lietuvos prekybos centrų kainomis, kadangi neprisimenu tikslių kainų Lietuvoje, tačiau mėsa čia tikrai brangesnė. Kiaulienos faršo (tiksliau maltos kiaulienos) pusę kilogramo nusipirkau už 25 kronas , tai kilogramas maltos kiaulienos kainuoja virš 5 eurų. Už 143 kronas (apie 15 eurų) nusipirkau: 1 kg (makaronų, avižinių dribsnių ir ryžių bei šaldytų daržovių), prieskonių mėsai, juodos arbatos, 500 g sviesto ir tiek pat maltos kiaulienos. Nusipirkę maisto autobusu grįžome į bendrabutį ir tada atėjo metas pabandyti įgyvendinti ryte, einant į universitetą, suregztą dviračių pirkimo planą. Apie jį pasakojimas žemiau esančiame video:

Dviračiai Įsigytas dviratis bei vieta, kurioje pirkome dviračius.

TREČIOJI DIENA – RUGPJŪČIO 26

Trečiosios dienos rytą pradėjau darbingai. Prisiruošiau parašyti pirmąjį internetinio dienoraščio straipsnį. Parašius straipsnį atėjo metas eiti į universiteto organizuojamą susipažinimo dieną su universitetu (Orientations day). Kadangi jau turėjome dviračius iki universiteto nuvažiuoti mums užtruko mažiau nei dešimt minučių. Atvažiavus prie universiteto buvome nustebinti daugybės dviračių. Tiek dviračių aš dar nesu matęs. Įdomu tai, kad dviračiai nėra rakinami prie jiems skirtų vietų (logiška, nes fiziškai nėra galimybės prirakinti tiek dviračių), o jie tiesiog yra pastatomi pažymėtose vietose. Mes u Gyčiu juokavom, kad tikimybė, kad kas nors pavogs tavo dviratį yra labia maža, nes pasirinkti iš ko vogti tikrai yra daug. Pastatę dviračius spynas prirakinom prie ratų greičiau ne dėl vagystės, o dėl to, kad kas nors netyčia nesumaišytų dviračio ir nenusivarytų ne savo dviratį. Dviračiai Gausybė dviračių prie Linšiopingo universiteto pastatų.

Pasistatę dviračius suradome pastatą ir auditoriją, kurioje turėjo būti susitikimas su mūsų fakulteto koordinatoriais bei vėliau su ESN (Erasmus Student Network) ir ISA(International Student Association) atstovais, kurie organizuoja renginius mainų programų studentams. Per supažindinimo paskaitą nieko labai naujo nesužinojome, o po jos universiteto fojė buvo organizuota sutikimo mugė ,,Welcome fair’’, kurioje galima buvo susipažinti su studentų organizacijų veikla bei ką galima veikti laisvu nuo studijų metu (tikiuosi to laisvo laiko bus : D ). Mane sudomino galimybė žaisti krepšinį : ). Po šios mugės, kaip ir minėjau , sekė ESN ir ISA pristatymai. Sugrižę į auditoriją pamatėm, kad vietos, kuriose prieš tai sedėjome yra užimtos, tai nusprendėme atsistėsti šalia. Paklausus ar ten nėra užimta atsisėdome ir malonus vaikinukas angliškai paklausė iš kur mes esam atvykę. Aš su pasididžiavimu pasakiau: Lithuania. Ir jis atsakė – Ooo, labas! Pasirodo atsisėdau šalia lietuvio, kurio vardas Vytenis ir jis mokosi KTU elektronikos fakultete. Išsiaiškinau, kad didžiąją dalį dalykų mokysimės kartu. Kai pagalvoji, reikia nuvažiuoti 800 kilometrų nuo Lietuvos, kad visai atsitiktinai susipažintum su lietuviu. Kaip Vytenis juokais sakė, matyt, čia likimas, kad čia nusprendėm atsisėst : ). Auditorija Akimirkos iš įžanginės paskaitos.

Po pristatymų grįžom į bendrabutį ir vakare išvažiavome dviračiais pasivažinėti po Linšiopingą. Pasivažinėjom virš pusantros valandos ir buvome nuvažiavę iki Linšiopingo centro bei Linšiopigo Saab arenos. Saab arena yra kiek mažesnė nei Vilniaus Siemens arena ( Vikipedijos duomenimis Siemens arena koncertų metu sutalpina 12500 žiūrovų, o Saab arenoje telpa 11500 žiūrovų). Įdomu tai, kad Siemens ir Saab arena buvo atidaryta tais pačiais metais – 2004. Linšiopinge dviračiu važiuoti yra labai malonu ir patogu ir Vilnius tikrai nublanksta prieš Linšiopingą pagal pritaikymą dviračiams. Asfaltuoti ir lygus dviračių takai, kur neteko matyti, kad dviračio takas baigtųsi neįpusėjus maršuto (Kaip dažnai nutinka Vilniuje. Bet, Vilniau, nenukabink nosies, vis tiek tu man esi mieliausias miestas, mano namai : ) ). Susikirtimuose su keliais yra net atskiri šviesoforai dviračiams ir pėstiesiams. Dviračiams skirti šviesoforai tik privažiavus prie susikirtimo su keliu ir nuspaudus mygtuką labai greitai užsidega ir dega taip trumpai, kad spėtų pravažiuoti tik dviratis. Ištikrųjų jau pradedu susigaudyti Linšiopinge ir be žemėlapio, tai tikiu, kad greitu metu jau visai gerai jausiuos Linšiopinge : ). Tai tokie antrosios ir trečios dienos įspūdžiai Švedijoje. Kitame įraše papasakosiu įspūdžius iš aviacijos šventės vykusios šalia Linšiopingo esančioje Švedijos karinių oro pajėgų bazėje ir įspūdžius iš pirmosios studijų dienos universitete. Iki susitikimo!

Narūnas Kapočius Rugpjūčio 29, 2016